Країни ЄС підтримують розширення блоку, але вимагають реформ

Країни ЄС за підсумками неофіційного саміту в Гранаді оголосили про підтримку розширення блоку. Втім, попередили про необхідність реформ – як для кандидатів на членство, так і внутрішніх.
Лідери Європейського Союзу на неофіційному саміті в іспанському місті Гранада у п’ятницю, 6 жовтня, проголосили, що розширення ЄС є інвестицією в мир, безпеку, стабільність і процвітання.
“Розширення (ЄС – Ред.) є геостратегічною інвестицією у мир, безпеку, стабільність і процвітання. Це рушійна сила для покращення економічних і соціальних умов для європейських громадян, зменшення нерівності між країнами, і це та має укріплювати цінності, на яких засновано ЄС”, – йдеться у підсумковій декларації саміту, опублікованій на сайті Європейської ради.
В ній лідери ЄС підтвердили, що “майбутнє кандидатів на членство та їхніх громадян – у Європейському Союзі”. Також вони вчергове пообіцяли продовжувати підтримувати “Україну та її народ стільки, скільки буде потрібно”.
Водночас як сам ЄС, так і майбутні країни-члени, до яких належать, зокрема, Україна, Молдова та країни Західних Балкан, повинні бути готовими з огляду на перспективу подальшого розширення блоку, наголошується в декларації. “Кандидатам на членство необхідно активізувати свої зусилля щодо реформ, зокрема у сфері верховенства права, відповідно до характеру процесу вступу, заснованого на заслугах, і за підтримки ЄС”, – наголосили лідери ЄС.
Водночас і Євросоюз має провести внутрішні реформи, зазначається у підсумковій декларації.
3 жовтня глава Європейської Ради Шарль Мішель заявив, що Україна може стати членом ЄС до 2030 року, якщо реалізує реформи та подолає корупцію.
Напередодні видання Politico написало, що Єврокомісія представить у листопаді звіт про те, як Україна виконує умови для початку офіційних переговорів про вступ до ЄС. Дипломати, обізнані з планами Брюсселя, сказали виданню, що як тільки звіт схвалять, Єврокомісія зробить заяву, після якої державам-членам ЄС буде “дуже важко” виступити проти початку переговорів. За їхніми словами, Брюссель має намір офіційно оголосити рішення про старт переговорів у грудні.

Джерело: DW