Віцеспікер Корнієнко планує перетворити Раду на “смарт-парламент”

Голова партії “Слуга народу”, новопризначений перший заступник спікера Верховної Ради Олександр Корнієнкона своїй посаді планує провести “комплексну реформу парламентських процедур і процесів”. Про це він заявив з трибуни парламенту у вівторок, 19 жовтня.
“Наше завдання – зробити так, щоб реформи не “тонули” у парламенті, щоб вони ефективно ухвалювалися”, – цитує Корнієнка пресслужба партії “Слуга народу”.
На думку політика, Україні потрібен “смарт-парламент”. “Потрібно оцифрувати і діджиталізувати процеси в апараті Верховної Ради, забезпечити безперебійну роботу технічної інфраструктури Верховної Ради, модернізувати сервісні та господарчі служби апарату Верховної Ради”, – наголосив він.На думку Корнієнка, осучаснення має торкнутися комунікації парламенту з виборцями, діяльності парламентських ЗМІ та системи голосування у парламентському залі.
Також новий віцеспікер заявив про необхідність чіткого законодавчого урегулювання діяльності коаліції та опозиції. Утім, що саме він має на увазі, Корнієнко не уточнив.
Відтоді як до влади в Україні прийшла команда на чолі з президентом Володимиром Зеленським, в країні триває програма цифровізації діяльності різних державних структур і взаємодії громадян із ними , яка отримала назву “Держава у смартфоні”. Відповідно до нього, більшість державних і комунальних послуг у країні поступово переводять у онлайн-режим.
Джерело: DW