Спроба військового перевороту: в Судані озброєні люди затримують членів уряду

У Судані в понеділок, 25 жовтня група невідомих озброєних осіб затримала низку високопосадовців перехідного уряду. Про це повідомляє агенція AP з посиланням на суданське міністерство інформації.
Повідомляється про щонайменше п’ять затриманих державних діячів: міністрів промисловості та інформації, радника прем’єр-міністра, цивільного представника правлячої в країні суверенної ради та очільника столичного регіону Хартум. Водночас за даними джерел агенції Reuters, внаслідок “очевидного військового перевороту” затримані більшість членів уряду Судану та значна частина лідерів проурядових партій.
За даними ЗМІ, прем’єр-міністра країни Абдаллу Хамдока помістили під ”домашній арешт”. Reuters повідомляє, що пізніше главу уряду перевезли у невідоме місце ”після відмови виступити з заявою на підтримку перевороту”.
Також затримані ряд працівників Суданського державного телерадіомовника, передає AFP. У країні спостерігаються перебої в роботі інтернету та мобільного зв’язку. Крім того, міжнародні агенції повідомляють про закриття аеропорту Хартума та призупинення авіарейсів, перекриття основних доріг і мостів у столиці.
У Судані після усунення від влади в квітні 2019 року авторитарного правителя Омара аль-Башира країною керує так звана суверенна рада, що складається з цивільних і військових. З тих пір країна переживає крихкий перехідний період, який мав би завершитись у 2023 році приходом до влади цивільного уряду. І без того складну ситуацію в Судані загострюють висока інфляція, економічні труднощі і глибокі політичні розбіжності.

Джерело: DW