Європарламент схвалив призначення в Єврокомісії

Європейський парламент у середу, 7 жовтня, затвердив призначення ірландки Мейрід Макгіннесс на посаду комісарки ЄС з питань фінансів. Вона отримала підтримку в 583 голоси, 75 депутатів проголосували проти, 37 – утрималися, повідомляє агентство новин AFP. До цього затвердження Макгіннесс була заступницею голови Європейського парламенту.
Також Європарламент схвалив зміну портфеля виконавчого віцепрезидента Європейської Комісії Валдіса Домбровскіса. Раніше саме він відповідав за фінансовий блок. Тепер Домбровскіс опікуватиметься питаннями торгівлі. Це рішення підтримали 515-ма голосами, 110 депутатів проголосували проти, 70 – утрималися.
Раніше єврокомісаром з ЄС з питань торгівлі був ірландець Філ Хоган. Утім, у серпні він подав у відставку через порушення правил карантину, що спричинило політичний скандал в Ірландії.
Після відставки Хогана Ірландія номінувала двох кандидатів у члени Єврокомісії. Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн (Ursula von der Leyen) зробила вибір на користь Макгіннесс.
Джерело: DW