На виборах у Новій Зеландії перемогла правляча партія лейбористів

На парламентських виборах у Новій Зеландії, які відбулися у суботу, 17 жовтня, впевнено перемагає Лейбористська партія, очолювана чинною прем’єркою Джасіндою Ардерн.
За попередніми підрахунками, правляча Лейбористська партія набирає близько 50 відсотків голосів, у той час як Національна партія отримує лише близько 26 відсотків, передає агентство dpa.
Якщо ці попередні цифри не зазнають суттєвих змін, лейбористи отримають у парламенті більше половини місць, що дозволить їм самостійно сформувати уряд і переобрати на другий термінпрем’єр-міністерку Джасінду Ардерн.
Популярність лейбористів у Новій Зеландії значно зросла під час пандемії, а сама Ардерн здобула міжнародне визнання за свої дії з подолання коронавірусної кризи. Так, у країні, після припинення дії локдауну у середині травня протягом 102 днів не було зафіксовано жодного випадку інфікування коронавірусом. Як наслідок, були зняті більшість обмежень: запрацювали школи, заклади харчування, відновилися спортивні змагання.
Зараження коронавірусом у Новій Зеландії в цей час фіксували лише у мандрівників, які поверталися з інших країн. Вони перебували на карантині на кордоні, перш ніж їм дозволяли пересуватися далі.
Також Ардерн відома тим, що стала другою у світі головою уряду, яка народила дитину під час перебування на посаді. Першою була прем’єр-міністерка Пакистану Беназір Бхутто, яка народила доньку в 1990 році.

Джерело: DW