Консерватори перемогли на виборах до Сейму Литви

Права консервативна партія “Союз Вітчизни – Християнські демократи Литви” здобула перемогу на виборах до парламенту країни – Сейму. Як свідчать попередні результати голосування, опубліковані в ніч на понеділок, 26 жовтня, ця партія за підсумками двох турів виборів отримає 50 із 141 місця в однопалатному парламенті країни.
Представники партії вже почали переговори про створення правлячої правоцентристської коаліції із Ліберальним рухом і Партією свободи, які отримали за підсумками виборів 13 і 11 мандатів відповідно, повідомляє агентство BNS. Представники трьох партій після зустрічі в Сеймі ухвалили спільну декларацію про те, що вони готові сформувати уряд на чолі з лідеркою партії “Союз Вітчизни – Християнські демократи Литви” Інгрідою Шимоніте.
Партія чинного прем’єр-міністра Литви Саулюса Скверняліса “Союз селян і зелених Литви” посіла друге місце і отримала за підсумками двох турів 32 місця в Сеймі.
Явка в другому турі виборів до Сейму становила 37,9 відсотків. Вибори проводилися на тлі пандемії COVID-19, тому виборців просили приходити на виборчі дільниці в масках і дотримуватися дистанції.
Наразі епідеміологічні показники в Литві кращі за середньоєвропейські, але останнім часом почала зростати кількість нових заражень. За минулу добу в країні виявили 603 нові випадки зараження коронавірусом, що для Литви є рекордним показником.
Джерело: DW