В Ізраїлі відбудуться треті за 11 місяців вибори до Кнесету

Кнесет Ізраїлю в ніч на четвер, 12 грудня, проголосував за саморозпуск та проведення 2 березня 2020 року других повторних і третіх за останні 11 місяців парламентських виборів. У цю ніч завершився 21-денний строк, відведений депутатам на третю й останню спробу сформувати урядову коаліцію. До цього глава партії “Лікуд” Біньямін Нетаньяху і глава опозиційного блоку “Кахоль-Лаван” Бені Ганц почергово намагалися сформувати уряд за відведений кожному для цього строк, але зазнали невдачі.
Чинному прем’єрові Нетаньяху 21 листопада були пред’явлені звинувачення в шахрайстві, корупції та зраді. Нетаньяху підозрюється, зокрема, у тому, що, перебуваючи на посаді міністра зв’язку, надав компанії Bezeq юридичні пільги. У відповідь ЗМІ, що належать концерну, повинні були висвітлювати діяльність політика в позитивному ключі.
Крім того, стверджується, що Нетаньяху та його родина з 2007-го до 2016 років приймали від двох бізнесменів подарунки, у тому числі ювелірні прикраси, на загальну суму в один мільйон шекелів (близько 230 000 євро).
Як повідомляється, Нетаньяху також докладав зусиль, щоб про нього позитивно повідомляла ізраїльська газета “Едіот Ахронот” – у відповідь на це він нібито був готовий послабити вплив іншої газети.
На виборах, які відбулися 17 вересня, блок Бені Ганца, отримавши 33 зі 120 мандатів, став найсильнішою парламентською силою. “Лікуд” Нетаньяху посів друге місце, отримавши 32 мандати. Однак жодна з партій разом з їхніми союзниками не має більшості в 61 мандат, необхідної для формування уряду Ізраїлю.
Джерело: DW