Верховна Рада проголосувала за запровадження воєнного стану в 10 областях України

Верховна Рада затвердила запровадження воєнного стану в низці областей України на 30 діб, починаючи від 28 листопада. “За” висловилися 276 народних депутатів.
Зокрема, від БПП документ підтримали 120 депутатов, від “Народного фронту” – 64, від “Самопомочі” – 23, від Радикальної партії – 16, від “Батьківщини” – 13, від групи “Воля народу” – 8, від групи “Відродження” – 3. Від “Опозиційного блоку” жоден нардеп не підтримав закон.
Відповідно до указу Президента України, воєнний стан оголошується з 9-ї години 28 листопада. Він триватиме 30 днів, тобто до 27 грудня.
Воєнний стан запроваджується не по всій території України, а лише в 10 областях, які розташовані вздовж кордону з Росією, із невизнаною Придніпровською республікою та на узбережжі Чорного й Азовського морів. Тобто – в Одеській, Миколаївській, Херсонській, Запорізькій, Луганській, Донецькій, Сумській, Харківській, Чернігівській і Вінницькій областях.
Також парламент призначив чергові президентські вибори на неділю, 31 березня 2019 року. Рішення підтримали 298 депутатів.