Угорщина запропонувала Україні укласти угоду про захист нацменшин

Угорщина пропонує Україні укласти угоду про захист нацменшин. Про це заявив угорський міністр закордонних справ та торгівлі Петер Сійярто після бесіди з українським колегою Павлом Клімкіним у кулуарах Варшавського безпекового форуму, пише прес-служба уряду Угорщини.
Згідно з оголошеною пропозицією, дві країни повинні утримуватися від політики, яка могла б призвести до асиміляції національних меншин і зміни національного складу у певному регіоні. “Українська сторона обіцяла розглянути пропозицію”, – зазначив він, висловивши сподівання, що угорська та українська сторони обговорять деталі пропозиції на черговій зустрічі в Мілані, яка запланована на 7 грудня. “Зрозуміло, що шлях до відновлення довіри між двома країнами має бути досягнутий невеликими кроками”, – підкреслив міністр. Він зазначив, що вважає позитивним те, що петицію із закликом до депортації представників угорської національної меншини з Закарпаття вилучили з веб-сайту українського парламенту. “Ми також вважаємо надзвичайно позитивним те, що українська сторона сприйняла серйозно той факт, що це питання цілком недоречне у Європі 21 століття”, – заявив міністр закордонних справ.
Сійярто привітав і розпочате розслідування щодо “неправдивих рекламних щитів, спрямованих проти лідерів угорської національної меншини”. “Було досягнуто домовленості про те, що український уряд призначить посадовця, відповідального за транскордонне економічне співробітництво”, – сказав міністр. “У інтересах забезпечення плавного продовження Програми економічного розвитку Закарпаття заступник міністра закордонних справ Левенте Мадьяр та призначений український чиновник зустрінуться найближчим часом”, – зазначив він.
Сійярто повідомив Клімкіну, що Угорщина готова активізувати кредитну лінію на 50 мільйонів доларів для фінансування будівництва доріг на Закарпатті, йдеться у повідомленні. “Угорщина також готова продовжувати програму, в рамках якої вона вже забезпечила тисячі дітей, постраждалих від війни на сході України, безкоштовними відпустками на озері Веленце”, – продовжував він.