Рада підтримала зміну Конституції щодо НАТО і ЄС: розподіл голосів

Український парламент схвалив у першому читанні законопроект про внесення змін до Конституції, який закріплює прагнення України до повноцінного членства в Євросоюзі та НАТО. Про це повідомляє “Європейська правда”.
Законопроект був поставлений на голосування після отримання схвального висновку Конституційного суду (за даними, оголошеними у ВР, його підтримали 14 з 18 суддів КС). У четвер відбулися також дебати у парламенті, під час яких представники БПП, “Народного фронту” та “Батьківщини” заявили про беззастережну підтримку цього законопроекту. Ще кілька фракцій запропонували переглянути ці зміни, додавши до них також прямий дозвіл на розміщення в Україні військового контингенту держав-членів Альянсу.
У підсумку за схвалення змін до Конституції у редакції, запропонованій Петром Порошенком, проголосували 311 депутатів, проти – 21, інші утрималися, не голосували або були відсутні.
За його підтримку проголосувало 124 членів БПП (всього у фракції 135 депутатів), 73 – з “Народного фронту” (всього 81), 17 – з “Самопомочі” (25), 19 – з Радикальної партії (21), 18 – з “Батьківщини” (20), 14 – з “Волі народу” (19), 13 – з “Відродження” (24) та 33 з 57 позафракційних.
Опоблок не дав жодного голосу.
Для остаточного внесення змін до Конституції цей законопроект має бути схвалений 300 голосами на наступній сесії парламенту.