Польща і Литва відновлять Парламентську асамблею після 9 років паузи

Литовські парламентарі прибудуть до Варшави на консультації щодо відновлення польсько-литовської Парламентської асамблеї. Востаннє зустріч цього органу відбулася 9 років тому.
Про це пише “Польське радіо” з посиланням на BNS.
Віце-голова литовського Сейму Арвідас Некросіус висловив надію, що під час зустрічі у Варшаві вдасться узгодити дату засідання асамблеї. Він сподівається, що перша зустріч може відбутися до кінця цього року в польській столиці.
У Варшаві планується обговорити питання співпраці в економічній, енергетичній, культурній сферах та проблеми національних меншин.
Польсько-литовська Парламентська асамблея зустрічалася двічі на рік, проте останнє засідання відбулося 11 травня 2009 року. Польська сторона вважає, що охолодження взаємнин пов’язане з тим, що Литва нібито не захотіла вирішити проблеми поляків, які живуть у цій країні.
Польська влада заявляє про необхідність радикальних змін в організаціях польської меншини в Литві. Нагадаємо, польські служби заарештували секретаря Спілки поляків у Литві, найбільшої польської організації у країні, через порушення при розрахунку грошової допомоги. Голові та секретареві цієї організацїі вирішено висунути звинувачення. Вони стосуються підробки документів та розтрати коштів. Голову арештувати не вдалося, оскільки він не перебуває в Польщі.