Парламент Фінляндії змінив конституцію, щоб розширити можливості спецслужб

Парламент Фінляндії в прискореному порядку схвалив поправку до статті конституції про захист конфіденційної інформації, дозволивши скасовувати такий захист у разі загрози нацбезпеці. Про це повідомляє телерадіокомпанія Yle.
За поправку проголосували 178 депутатів, 13 були проти. Проти проголосували депутати Союзу лівих сил і депутат шведської народної партії Ева Біоде.
Внесення в прискореному порядку змін до конституції дозволить парламенту прийняти новий закон про розвідку ще до закінчення терміну повноважень нинішнього уряду, тобто до парламентських виборів у квітні 2019 року.
Стаття 10 конституції Фінляндії нині дозволяє обмежувати таємницю листування, телефонних переговорів та інших конфіденційних повідомлень при розслідуванні злочинів, які посягають на безпеку особистості або суспільства, в ході судового розгляду, а також для ув’язнених.
Відповідно до рішення Конституційної комісії парламенту, таємниця конфіденційної інформації може бути обмежена в тому випадку, якщо об’єктом розвідки є інформація про діяльність, що представляє серйозну загрозу нацбезпеці.