КС Молдови вп’яте відсторонив Додона з посади президента

Конституційний суд Молдови вп’яте відсторонив Ігоря Додона з посади президента через його відмову підписати низку законів. Про це повідомляє Newsmaker.
Таким чином новий Кодекс про телебачення і радіо, закони про продаж Республіканського стадіону, перейменування свята 9 травня і про Генінспекторат карабінерів замість Ігоря Додона промульгує спікер парламенту або прем’єр.
КС в черговий раз визнав, що повторна відмова президента промульгувати закон являє собою тимчасову нездатність президента виконувати свої обов’язки, при якій необхідне тимчасове виконання обов’язків.
З вимогою усунути президента від посади в КС звернулися спікер парламенту Андріан Канду і депутат ДПМ Серджіу Сирбу. У своєму зверненні від 7 грудня депутати попросили КС дозволити спікеру Андріану Канду чи прем’єру Павлу Філіпу ввести у дію замість президента Ігоря Додона п’ять законопроектів, ухвалених парламентом і не промульгованих президентом.
Конституційний суд відсторонив Додона з посади вже вп’яте. Попереднє відсторонення сталося 24 вересня через відмову затвердити кандидатури двох міністрів.