Конституційний суд Польщі у листопаді розгляне зміни до закону про ІНП

Конституційний суд Польщі наступного місяця розглядатиме зміни до закону про Інститут національної пам’яті, які не задовольняють Київ. Про це 23 жовтня заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін у ході зустрічі з польським колегою Яцеком Чапутовичем. “Для всіх українців було б важливо, щоб рішення, як буде прийняте, відповідало тому справжньому сенсу нашої історії, нашої дружби і нашого розуміння, яким чином йти вперед”, – сказав очільник українського МЗС. “Зараз у цьому законі лише українці згадуються окремо, і насправді це, я вважаю, несправедливо. І, звичайно, від цього не повинні страждати ані поляки, ані українці”, – зазначив Клімкін.
Нагадаємо, 6 лютого президент Польщі Анджей Дуда підписав скандальні поправки в закон, який серед іншого передбачає покарання за заперечення “злочинів українських націоналістів” і штрафи та тюремні терміни за публічні заяви про причетність поляків до Голокосту. Водночас Дуда попросив Конституційний суд перевірити статті закону, в яких згадуються “українські націоналісти” і термін “Східна Малопольща”.
Ізраїль виступив категорично проти нових поправок до закону про Інститут національної пам’яті, заявляючи, що Польща переписує історію.
У червні Сейм Польщі ухвалив зміни до оновленого закону про Інститут національної пам’яті, скасувавши статтю, що передбачає кримінальну відповідальність за приписування польському народу злочинів нацистів. Тель-Авів привітав це рішення, проте Київ висловив розчарування, адже згадка про “злочини українських націоналістів” у законі залишилася.