Зміни в регулюванні питань громадянства Норвегії

З такою ініціативою виступив уряд Норвегії. Дозвіл подвійного громадянства розширить права і відповідальність багатьох людей, які проживають у Норвегії. Норвегія – єдина скандинавська країна, в якій заборонене подвійне громадянство. Згідно з нинішніми імміграційним правилам, іноземець, що бажає отримати норвезьке громадянство, повинен відмовитися від громадянства іншої країни. Звичайно, на практиці існують винятки, але цей принцип зафіксований законодавчо.
Уряд Норвегії запропонував розглянути в парламенті питання про дозвіл подвійного громадянства. За словами міністра імміграції та інтеграції Сільві Лістхауг, введення подвійного громадянства “дасть нові права тисячам людей, які мають зв’язки як з Норвегією, так і з іншими країнами». Консервативна партія (Høyre), яка очолює коаліційний уряд, змінила свою позицію з цього питання на початку року і вирішила підтримати цю ідею. Раніше у парламенті подвійне громадянство підтримували тільки ліві та ліберали. Тепер же за це висловилася і націоналістична партія “Прогрес”, яка мотивує необхідність прийняття цього рішення питаннями безпеки.
При цьому в уряду Норвегії розширяться можливості з позбавлення норвезького громадянства осіб, засуджених за терористичні акти. «Ми не можемо залишити людей без громадянства взагалі, але ми можемо позбавити їх громадянства, якщо у них буде громадянство іншої країни», – заявила Лістхауг. Ініціативу уряду підтримують у парламенті всі партії, у тім числі націоналісти.