Шавката Мірзійоєва переобрали президентом Узбекистану

Чинний глава Узбекистану Шавкат Мірзійоєв набрав 87 відсотків голосів на президентських виборах, повідомив голова ЦВК.
Чинного президента Узбекистану Шавката Мірзійоєва переобрали на цій посаді під час дострокових виборів 9 липня. Про це повідомив на брифінгу в понеділок, 10 липня, голова ЦВК Зайніддін Нізамходжаєв.
“За попередніми даними, за Мірзійоєва віддали свої голоси 87,5 відсотка виборців із тих, хто взяв участь у голосуванні, передає слова глави ЦВК “Інтерфакс-Україна”.
Заступниця голови Верховного суду Робахон Махмудова, висунута Соціал-демократичною партією Узбекистану “Адолат” (“Справедливість”), отримує 4,43 відсотка, лідер Народно-демократичної партії Улугбек Іноятов – 4,2 відсотка голосів, голова Екологічної партії Абдушукур Хамзаєв – 3,74 відсотка.
На вибори президента було зареєстровано понад 19,5 мільйона виборців Узбекистану. У виборах узяли участь 15, 6 мільйона виборців.
Мірзійоєва привітали з перемогою президент РФ Володимир Путін та голова КНР Сі Цзіньпін.
Навесні в законодавство Узбекистану було внесено поправки, які передбачають продовження президентського терміну з п’яти до семи років і дали змогу 65-річному Мірзійоєєву обнулити попередні терміни на посаді глави держави. Таким чином він може залишатися при владі до 2037 року. Мірзійоєва обрали президентом Узбекистану на позачергових виборах у грудні 2016 року.
Як зазначав у бесіді з DW Темур Умаров, науковий співробітник Берлінського центру Карнегі з вивчення Росії та Євразії, причиною проведення дострокових виборів було бажання Мірзійоєва зміцнити свою владу. “Адміністрація президента була стурбована каракалпакськими протестами, що відбувалися в Узбекистані під час другого терміну правління Шавката Мірзійоєва. Вони (співробітники адміністрації. – Ред.) вирішили, що, поки Мірзійоєв користується певною популярністю в суспільстві, необхідно закріпити цю підтримку юридично”, – пояснював експерт.
Джерело: DW