Коран тепер намагалися спалити в Копенгагені, уряд Данії засудив акцію

Влада Данії назвала “ганебним актом” спалення Корану. Напередодні чоловік біля посольства Іраку в Копенгагені спробував спалити книгу.
Уряд Данії засудив спалення Корану на тлі акції, що відбулася біля посольства Іраку в Копенгагені.
“Спалення священних текстів та інших релігійних символів є ганебним актом, який не поважає релігію інших. Це провокаційний акт, який ранить багатьох людей і створює бар’єр між різними релігіями та культурами”, – ідеться в заяві уряду в суботу, 22 липня.
У ній зазначається, що в Данії діє свобода віросповідання, і багато громадян країни є мусульманами. “Данія наголошує, що необхідно поважати свободу вираження думок і свободу зібрань. Данія підтримує право на протест, але наголошує, що він має залишатися мирним”, – заявили в уряді.
Напередодні біля посольства Іраку в Копенгагені чоловік спробував спалити книгу, яка, як ідеться в повідомленні поліції, була схожа на Коран. Під час своєї акції чоловік також підняв, а потім поклав на землю прапор Іраку та кілька разів пройшовся по ньому.
Після акції сотні демонстрантів вийшли на вулиці Багдада та зібралися біля посольства Данії в іракській столиці. Силовики розігнали присутніх із водометів, пише агентство dpa.
Раніше цього тижня подібна акція зі спробою спалити Коран відбулася в Швеції. Іракський біженець-мусульманин спробував підпалити книгу біля посольства Іраку в Стокгольмі. Уряд Швеції засудив акцію. Обурився спаленням Корану і Папа Римський Франциск.
Акція також призвела до протестів у Багдаді, де люди увірвалися в посольство Швеції та влаштували пожежу.

Джерело: DW