ЗМІ: Ердоган хоче провести дострокові вибори у Туреччині

За даними Welt am Sonntag, Ердоган може перенести президентські вибори в Туреччині з літа 2023 на осінь 2022 року.
Президентські вибори в Туреччині, заплановані на середину червня 2023 року, можуть перенести на осінь 2022 року, повідомляє газета Welt am Sonntag у неділю, 21 серпня, з посиланням на джерела у Європейській службі зовнішніх справ та серед дипломатів ЄС.
За даними видання, є деякі ознаки того, що президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган збирається провести вибори достроково, і їхня організація “може статися досить швидко”.
Серед ознак, що свідчать про підготовку Ердогана до майбутніх виборів, дипломати згадують сплеск діяльності турецького президента в міжнародній політиці – його активне посередництво між країнами Заходу та Росією під час війни РФ проти України, активізація на сирійському напрямку та відновлення турецької програми з видобутку газу в Середземному морі. 9 серпня з порту Мерсін відпливло судно “Абдулхамід Хан”, яке здійснить розвідку родовищ у східній частині Середземномор’я. Крім того, в середині серпня Ердоган особисто відвідав Україну, де зустрівся із президентом Володимиром Зеленським та генеральним секретарем ООН Антоніу Гутеррішем.
Усі ці дії покликані продемонструвати силу турецького лідера перед початком передвиборчої кампанії, вважають джерела видання, а можливе піднесення суспільних настроїв у Туреччині після короткочасного відновлення турецької економіки за підсумками літа Ердоган може розглядати як причину провести вибори, перебуваючи у сприятливій для себе ситуації.

Джерело: DW