Запекла боротьба лівих і правих: у Швеції відбуваються вибори парламенту

Приблизно рівні шанси на перемогу на виборах в Швеції мають блоки правих та лівих партій.
У Швеції у неділю, 11 вересня, відбуваються вибори до парламенту – Риксдагу. Згідно з останніми соціологічними опитуваннями, основна боротьба точитиметься між двома політичними таборами – лівих та правих політичних сил. Соціал-демократам на чолі з чинною прем’єркою Магдаленою Андерсон, а також їхнім союзникам, соціологи прогнозують сукупно від 49,1 до 50,1 відсотка голосів. Натомість праві партії, серед яких найпопулярнішою є правопопулістська “Шведські демократи”, можуть розраховувати загалом на підтримку від 49,2 до 49,9 відсотка виборців, повідомляє AFP.
Однак в обох блоках існують значні внутрішні розбіжності, які можуть стати причиною складних переговорів щодо створення коаліційного уряду, прогнозує агенція AP. Після минулих виборів у 2018 році складні коаліційні переговори затягнулися на чотири місяці, які зрештою звершилися формуванням соціал-демократами уряду меншості.
Найважливішими темами під час виборчої кампанії у Швеції були різке зростання цін на енергоносії, міграція та висока злочинність в країні – і на цих темах вдало спекулювали праві популісти. Шанси правих на формування уряду після виборів підвищує те, що традиційні праві партії – консервативна, ліберальна та християнсько-демократична – вперше заявили, що будуть готові керувати країною за підтримки ультраправих.
Право взяти участь у волевиявленні мають понад 7,5 мільйона виборців. Виборчі дільницю працюють з 8 до 20 години за місцевим часом, а перші попередні результати волевиявлення очікуються невдовзі після закриття дільниць.
Швеція, яка перебуває у процесі вступу до НАТО на тлі війни Росії проти України, з січня 2023 році на пів року перейме на себе головування в Раді ЄС.
Джерело: DW