Колишній партизан Петро став президентом Колумбії

У Боготі пройшла церемонія інавгурації Густаво Петро. Новий президент Колумбії має намір викорінити нерівність у країні та укласти мир із повстанськими угрупованнями.
У Колумбії президентом уперше став представник лівих сил – колишній партизан Густаво Петро. У неділю, 7 серпня, у столиці країни Боготі відбулася церемонія його інавгурації.
У своїй промові новий глава держави заявив, що Колумбії надано “другий шанс”, щоб викорінити насильство та бідність, і пообіцяв проводити економічну політику, яка дозволить покласти край нерівності в державі.
“Я не хочу, щоб у нас було дві держави, я не хочу розшарування суспільства. Я хочу сильну, справедливу та згуртовану Колумбію”, – наголосив він.
Петро оголосив, що має намір відновити мирні переговори по всій країні з повстанцями та пообіцяв пом’якшити покарання бійцям ліворадикальних Революційних Збройних Сил Колумбії (FARC) в обмін на інформацію.
“Ми закликаємо всіх, хто озброєний, залишити свою зброю у минулому. Прийміть законні переваги в обмін на мир та остаточне викорінення насильства”, – додав він.
62-річний Густаво Петро в молоді роки приєднався до лівого повстанського угрупування М-19 і два роки провів у в’язниці. Згодом він відмовився від збройної боротьби, працював дипломатом у Бельгії та обіймав посаду мера Боготи.
В межах передвиборчої кампанії Петро обіцяв провести глибокі реформи в Колумбії, зокрема запровадити податок на багатство, ухвалити надзвичайну програму боротьби з голодом, відмовитися від нафти і газу та зробити ставку на відновлювані енергоносії.
Колумбія – друга за чисельністю населення країна Південної Америки. Більшість із її 50 мільйонів жителів традиційно дотримуються консервативних поглядів. У країні сильне соціальне розшарування, проте через насильство з боку повстанських угруповань під час тривалого збройного конфлікту представники лівих у Колумбії досі мали погану репутацію.
Джерело: DW