Парламентські вибори в Ісландії: правляча коаліція зберігає більшість

В Ісландії правляча коаліція за підсумками парламентських виборах втримує більшість, незважаючи на втрати партії прем’єр-міністерки Катрін Якобсдоуттір.
За оприлюдненими вранці у неділю, 26 вересня, попередніми результатами виборів, партія Якобсдоуттір “Рух лівих “зелених” втратила три місця, тоді як менша з двох її партнерок по коаліції – Прогресивна партія, яка стоїть на правоцентристських позиціях, здобула додатково п’ять мандатів. Найсильнішою ж у коаліції залишається третя політсила – консервативна Партія незалежності, повідомляє інформагенція dpa.
Парламент Ісландії – Альтінг – формально вважається найстарішим у світі. Всього у ньому 63 місця, тому для формування коаліційної більшості у ньому союзним політичним силам необхідно отримати щонайменше 32 місця.
Правляча коаліція з трьох партій на чолі з Якобсдоуттір отримає, за попередніми даними, до 37 місць. Поки незрозуміло, чи ці три партії продовжать співпрацю, однак перед виборами лідери усіх трьох політсил заявляли, що саме такий сценарій є найімовірнішим.
За підсумками виборів парламент Ісландії стане першим у Європі, в якому переважатимуть жінки. За попередніми даними, жінки здобувають 33 з 63 мандатів. У Швеції серед депутатів парламенту жінки становлять 47 відсотків. У світі – лише п’ять країн, у парламентах яких жінки становлять щонайменше половину: Руанда (61 відсоток), Куба (53), Нікарагуа (51), а також Мексика та Об’єднані Арабські Емірати (по 50 відсотків), зазначає інформагенція AFP.
Джерело: DW