Вибори в Греції виграла опозиція

Правоцентристська “Нова демократія” отримала рішучу перемогу на загальних грецьких виборах у неділю, проклавши дорогу для її лідера Кіріакоса Міцотакіса до формування уряду з комфортною більшістю.
Про це повідомляє “Європейська правда” з посиланням на АР.
Після підрахунку понад 90% голосів, “Нова демократія” мала 39,8%, порівняно з 31,5% для лівої партії СІРІЗА нинішнього глави уряду Алексіса Ципраса.
Ультраправа партія “Золотий Світанок” не подолала поріг у 3%, необхідний для входження в парламент. Це величезне падіння підтримки партії, яка стала третьою за величиною в грецькому парламенті під час фінансової кризи країни.
Таким чином, “Нова демократія” може розраховувати на абсолютну більшість в парламенті – 158 з 300 місць з урахуванням 50 додаткових мандатів, які, згідно з грецьким виборчим правом, отримує переможець виборів.

Це дозволить партії самостійно сформувати уряд. Ципрас вже подзвонив Міцотакісу і привітав його з перемогою, повідомили в штабі лідируючої партії.
Водночас 10 місць в парламенті отримує ультраправа проросійська партія “Грецьке рішення” екс-журналіста Кіріакоса Велопулоса. За неї проголосували 3,71% виборців.
Ще 7,94% підтримали лівоцентристський Рух за зміни KINAL, 5,35% – Комуністичну партію.
Міцотакіс в ніч на понеділок, 8 липня, пообіцяв громадянам країни зниження податків, залучення інвестицій і пожвавлення економіки.
Джерело: Європейська правда