Австрія ратифікувала угоду про культурну співпрацю з Україною

Національна рада Австрії ратифікувала угоду між Кабінетом міністрів України та урядом Республіки Австрія про співробітництво у галузях освіти, науки і культури.
Відповідне рішення ухвалили одноголосно під час засідання Нижньої палати парламенту у Відні, повідомляє “Європейська правда” з посиланням на “Укрінформ”.
“Україна є вагомою складовою частиною нашої політики щодо стабільності та добросусідства. Ми опікуємося цим не лише на Західних Балканах, але також в рамках Східного партнерства. І саме тут є дуже важливою співпраця з Україною як найбільшою країною. Водночас вагомим інструментом є не лише економічна співпраця, але також співробітництво у сфері освіти, науки та культури – сферах, де можна застосувати так звану м’яку силу. І запропонована угода вперше визначає правові рамки для цієї співпраці в цих сферах”, – заявив перед голосування у парламенті федеральний міністр з питань Європи, інтеграції та закордонних справ Александер Шалленберг.

Посол України в Австрії Олександр Щерба пояснив, що угода надасть можливість значно інтенсифікувати українсько-австрійську культурну співпрацю, задіяти нові інструменти та можливості. “Ця угода була необхідною для активізації роботи на напрямку, який є принципово важливим для українсько-австрійських відносин, а саме – освіта, наука та культура. І саме ці напрямки в останній час найбільш активно розвиваються”, – сказав Щерба.
За словами посла, в австрійської сторони є інтерес активніше працювати з українськими регіонами, і ця угода надасть їм таку можливість. З іншого боку, документ дозволить українській стороні розширити коло програм, які зараз імплементуються. Верховна Рада України ратифікувала угоду у грудні 2018 року.
Вона набуде чинності після того, як австрійська сторона повідомить про завершення усіх юридичних процедур з ратифікації.

Як відомо, угоду між Кабінетом міністрів України та урядом Республіки Австрія про співробітництво у галузях освіти, науки і культури було підписано у Києві 14 березня 2018 р. очільниками МЗС – Павлом Клімкіним та Карін Кнайссль в присутності президентів України та Австрії.
Міжурядова угода є рамковою і визначає погоджені сторонами напрямки та форми співробітництва у сферах освіти, науки і культури. Зокрема, йдеться про співробітництво у сферах викладання та досліджень між вищими навчальними закладами та іншими науковими установами, обміни студентами і викладачами.
Документ передбачає підтримку сторонами організації культурних заходів: гастролей, виставок, концертів, фестивалів, театральних вистав та інших мистецьких акцій. Заохочуватимуться і контакти між музейними установами і бібліотеками.

Для реалізації положень угоди передбачено створення змішаної комісії, до складу якої входитимуть представники відповідних органів обох сторін. Засідання комісії мають проводитися, як правило, раз на 4 роки.
До компетенції комісії належать оцінка стану реалізації домовленостей та конкретних проєктів, підготовка пропозицій щодо подальшої співпраці, зокрема організаційні та фінансові питання. Також угода містить положення про підтримку діяльності “Українського інституту” в Австрії.
Джерело: Європейська правда