Єреван проголосував за новий парламент: що показали вибори у столиці Вірменії

23 вересня до Вірменії повернулися вибори. Принаймні, саме так більшість спостерігачів оцінили вибори Ради старійшин (міської ради) Єревана. Вперше за довгі роки вибори не супроводжувались ані фальсифікаціями, ані побиттям незгодних. “На цих виборах немає тієї практики, яка була в минулому: людей не привозять на голосування “Газелями” і маршрутками. Але я сподіваюся, що виборці все одно прийдуть на дільниці. Це унікальні вибори, і вони унікальні тим, що саме вибір людей вплине на результат”, – заявив прем’єр-міністр Нікол Пашинян.
Не менш важливими є і політичні наслідки столичних виборів. Блок Нікола Пашиняна “Мій крок” отримав 81% голосів. А це означає, що він автоматично отримує і пост мера Єревана. Ним стане перший номер списку, комедійний актор Гайк Марутян, який також брав активну участь у недавніх протестах.
Однією з причин низької явки виборців (а також і колосального результату партії-переможниці) стала відмова опозиції від участі у виборах. Зокрема, так вчинила Республіканська партія Вірменії екс-президента Сержа Саргсяна. Свою відмову там пояснили незгодою з “розділенням країни на чорних і білих”.
До міської ради пройшли ще дві партії, обидві – нинішні політичні союзники прем’єра. 7% взяла “Забезпечена Вірменія” олігарха Гагіка Царукяна. Ще 5% жителів Єревана віддали голоси блоку “Луйс”. Серед партій, що увійшли до нього – ліберальна “Елк”, вихідцем з якої і є Пашинян (а роком раніше саме нинішнього прем’єра “Елк” висував на посаду мера Єревана).
Тривалий час провівши в опозиції, зараз “Елк” отримала найбільшу кількість портфелів у новому уряді. Водночас керівник “Забезпеченої Вірменії” задіяв для реклами своєї політичної сили всі наявні медіа-ресурси.Та цього разу ні адміністративний, ні медіа-фактори не спрацювали.
Особливо сильним ударом цей результат став для Гагіка Царукяна. 7% голосів в Єревані показали, що і на загальнонаціональних виборах йому буде вкрай складно розраховувати на результат, який принесе йому “золоту акцію” при формуванні нового уряду.