Вибори у Швеції: перемогу здобули соціал-демократи, ультраправі наростили позиції

На парламентських виборах у Швеції перемогу здобула керівна Соціал-демократична партія, здобувши, втім, дещо менше голосів, ніж на попередніх виборах 2014 року. Про це повідомляє Sveriges Radio з посиланням на результати підрахунку 99% голосів.
Так, соціал-демократи набрали 28,4%. Разом лівоцентристський блок, який включає Соціал-демократичну, Зелену і Ліву партії, набирає 40,6% голосів. Трохи менше отримав правоцентристський Альянс, який включає Помірковану партію, центристів, християнських демократів і лібералів – 40,3%. Це означає, що у парламенті ліві матимуть лише на одне місце більше, ніж правоцентристський блок.
Помірна партія, яка здобула майже 20% голосів, лише незначним чином випередила ультраправу антиміграційну партію “Шведські демократи”, що отримала підтримку 17,6% виборців. У порівнянні з виборами 2014 року націоналісти здобули на 5 процентних пунктів більше. “Я дуже задоволений, але потрібно зберігати скромність. Я знаю, серед “Шведських демократів” є ті, хто сподівався на кращий результат. Але тепер ми серед великих партій, і ми готові взяти на себе відповідальність, щоб запобігти політичному хаосу” – сказав голова “Шведських демократів” Джиммі Акессон.
Лідер Помірної партії Ульф Крістерссон у свою чергу закликав прем’єр-міністра Стефана Льовена подати у відставку. “Моєю метою є формування нового уряду, який візьме відповідальність на себе” – сказав він.