Президент Польщі наклав вето на нові правила виборів до Європарламенту

Президент Польщі Анджей Дуда наклав вето на поправку до Виборчого кодексу, що стосується виборів до Європейського парламенту. Про це повідомляє Onet.pl.
Дуда вважає, що пропоновані зміни будуть сприяти скороченню явки в ході виборів до Європейського парламенту. Президент Польщі також зазначив, що він підпише поправку, якщо буде підготовлено постанову про “спрощення правил”. Дуда оголосив, що поправка буде направлена в Сейм для повторного розгляду. “Введення нових правил означало б, що велика кількість громадян не матиме представництва в Європарламенті. Зараз, коли виборчий поріг набагато нижчий, у нас дуже низька явка. Немає сенсу вводити правила, які ще більше знизять її”, – сказав він.
У кінці липня Сенат Польщі ухвалив поправки до Виборчого кодексу щодо виборів до Європарламенту. Згідно з новими правилами, кожному району має бути призначено певне число – не менше трьох – депутатів, які обираються в Європарламент. Відповідно до чинного законодавства, партії, які на національному рівні в одному загальнонаціональному виборчому окрузі досягли виборчого порогу в 5%, можуть претендувати на місце в Європарламенті. Дуда вважає, що нові правила піднімуть прохідний бар’єр до 11-12%, що дозволило б двом найбільшим партіям країни виграти представництво і виключити всіх інших.