Парламент Швеції оголосив вотум недовіри прем’єр-міністру

Парламент Швеції оголосив вотум недовіри і відправив у відставку прем’єр-міністра і лідера Соціал-демократичної партії Стефана Льовена. Левен став першим шведським прем’єром, відправленим у відставку таким голосуванням, повідомляє The Local. Загалом 204 з 349 депутатів Швеції проголосували за вотум недовіри. Тепер спікер парламенту попросить іншого лідера партії спробувати сформувати уряд.
Проте Льовен має намір очолювати тимчасовий уряд протягом тижнів або місяців, які, як очікується, будуть потрібні для призначення нового глави уряду. Лівоцентристський блок, очолюваний партією Льовена, в який також входять партія “Зелених” і Ліва партія, отримав 144 місця на парламентських виборах у вересні і не здобув абсолютної більшості у парламенті.
142 місця отримав правоцентристський блок “Альянс”, який хоче сформувати уряд і отримати свого прем’єра. “Альянс” також вимагав відставки Льовена. Антиімміграційні “Шведські демократи”, з якими обидва блоки виключили співробітництво, мають 63 місця. Переговори щодо формування уряду в останні тижні зайшли в глухий кут.