В Ірландії проведуть референдум щодо ролі жінки вдома

Кабінет міністрів Ірландії вирішив провести референдум щодо застарілого положення в Конституції, у якому йдеться про сімейну роль жінки. Про це повідомляє RTE. Мова йде про скасування статті 41.2, в якій йдеться, що “завдяки своїй ролі в родині жінка надає державі підтримку”, а також що “матері не повинні мати економічну необхідність займатися працею”, через яку їм довелося б знехтувати своїми сімейними обов’язками.
Референдум буде проведено в один день із президентськими виборами – у жовтні 2018 року. “Цього року, у столітню річницю з часу надання жінкам права голосу в Ірландії, уряд вірить, що настав вдалий час для скасування статті 41.2 та початку публічних дебатів про гендерну рівність у країні”, — заявив міністр юстиції Ірландії Чарлі Фланаган. Він додав, що за 80 років з часу офіційного прийняття Конституції стало зрозуміло, що стаття 41.2 “не має місця в нашій Конституції”.
Конституція Ірландії була прийнята в 1937 році. Спірну статтю неодноразово критикували як всередині країни, так і в міжнародних організаціях, зокрема в ООН.