Фінляндія і Швеція підписали перший договір про оборонну співпрацю

Фінляндія та Швеція підписали Меморандум про взаєморозуміння щодо оборонного співробітництва. Церемонія підписання відбулася у фінському Турку. Про це повідомляє сайт Міноборони Фінляндії. “Підписаний Меморандум про взаєморозуміння є основою оборонного співробітництва між Фінляндією та Швецією. У документі описані цілі оборонного співробітництва та перераховані сфери співпраці”, – йдеться у повідомленні.
Зазначається, що меморандум охоплює оборонне співробітництво між Фінляндією та Швецією в умовах миру, кризи та війни. “Меморандум про взаєморозуміння не включає зобов’язань щодо взаємної оборони. В даний час Фінляндія та Швеція розширюють оборонну співпрацю, щоб охопити операційне планування у всіх ситуаціях. Згідно з доповіддю з питань оборони, приклади таких ситуацій включають захист територіальної цілісності або здійснення колективного права на самооборону відповідно до статті 51 Статуту ООН”, – зазначили у фінському відомстві.
Фінляндія та Швеція не є членами НАТО, але в останні роки вони посилили як двостороннє співробітництво, так і співпрацю з Альянсом на тлі агресії Росії.