Вибори до Бундестагу Німеччини

24 вересня 2017 року відбулися вибори до Бундестагу. Партія канцлера Ангели Меркель перемогла на федеральних виборах в Німеччині, але з найгіршим результатом у своїй історії. Зате позиції націоналістів значно покращилися, вони пройшли в Бундестаг.
Консервативний блок Меркель ХДС/ХСС показав на федеральних виборах найгірший результат за майже 70 років – 33%, але й надалі залишиться найбільшим у парламенті. Соціал-демократична партія Німеччини на чолі з екс-президентом Європейського парламенту Мартіном Шульцем отримала на виборах близько 20,5%. Шульц і його прихильники вже заявили, що партія не братиме участі в коаліції і має намір піти в опозицію. Націоналістична партія “Альтернатива для Німеччини” (АдН), яка виступає за посилення міграційної політики, відмову від євро і скасування санкцій проти Росії, здобула свої перші місця в парламенті й показала загалом третій результат – 12,6%. Усього в Бундестаг проходять шість партій, в тому числі Вільна демократична партія (ВДП) – 10,7%, “Ліві” (9,2%) і “Зелені” (8,9%). За підсумками виборів сформують новий уряд Німеччини.
Нагадаємо, федеральні вибори проводять кожні чотири роки. Німецький Бундестаг формується за змішаною системою: половина місць (299) відводиться кандидатам, обраним в 299 одномандатних округах простою більшістю голосів, тобто за мажоритарною системою. Друга половина мандатів розподіляється між кандидатами, що пройшли в Бундестаг за партійними списками в залежності від того, скільки голосів отримала та чи інша партія.