Велика Британія остаточно вийде з ЄС у березні 2019 року

Британський міністр з питань Brexit Девід Девіс заявив, що Великобританія покине Євросоюз в березні 2019 року. Референдум з питання членства Великобританії в ЄС пройшов 23 червня 2016 року, на ньому перемогу з результатом 51,9 % здобули противники євроінтеграції. Британський парламент не має права накласти вето, а уряд має намір здійснити Brexit на «максимально, наскільки це можливо, вигідних умовах».
14 листопада Парламент Великої Британії підтримав план уряду про скасування Закону про Європейські спільноти від 1972 року, що припиняє верховенство права Євросоюзу на території країни. Під час першого з восьми днів розгляду законопроекту план уряду підтримали 318 депутатів, а 68 проголосували проти. Зі свого боку кілька депутатів-торі розкритикували плани щодо оголошення точної дати для Brexit, натякнувши, що пізніше вони можуть змінити свою позицію.
Залишається актуальною і проблема переговорів з Ірландією: одним із найважчих пунктів у переговорах щодо Brexit стало питання про статус кордону між Північною Ірландією та Республікою Ірландія, що входить у ЄС.