Нова редакція конституції Грузії

Президент Грузії Георгій Маргвелашвілі підписав нову редакцію конституції Грузії. Згідно з новою конституцією Грузії, з 2023 року скасовуються всенародні вибори президента. Главу держави вибиратиме спеціальна колегія, що складається з 300 осіб. Країна переходить з напівпрезидентської форми правління на парламентську. Результатом цього буде скорочення його повноважень. Водночас розширюються повноваження парламенту, в тому числі опозиційних фракцій вищого законодавчого органу.
Стосувались поправки і питання громадянства: з попередньої редакції вилучене положення про заборону подвійного громадянства, натомість додане положення про заборону автоматичного позбавлення громадянства.
Згідно з грузинським законодавством, в разі, якби Маргвелашвілі відмовився підписувати поправки, це зміг би зробити голова парламенту Іраклій Кобахідзе.
Раніше Маргвелашвілі наклав вето на проект поправок, прийнятий парламентом 26 вересня. Після консультації з опозицією адміністрація президента направила законодавцям список мотивованих зауважень, що складається з шести пунктів. 13 жовтня депутати від «Грузинської мрії», яка має конституційну більшість в законодавчому органі, виступили проти зауважень Маргвелашвілі, подолали вето президента і остаточно прийняли поправки до конституції.