Вибори в Угорщині: партія Орбана отримує конституційну більшість у новому парламенті Угорщини

Вибори до Національної асамблеї Угорщини, що відбулись 8 квітня 2018 року, стали другими після прийняття нової Конституції Угорщини, яка набула чинності 1 січня 2012 року. Основний Закон передбачає єдиний тур голосування та обрання 199 замість 386 депутатів Національних зборів Угорщини.
Правляча угорська партія “Фідес” отримала безумовну перемогу у виборах за мажоритарними округами та матиме контроль на 2/3 голосів у парламенті.
За діючим виборчим законодавством 199 депутатів угорського парламенту обираються за змішаної системою – 93 з них обирають за партійними списками, решта – за мажоритарною системою у 106 виборчих округах. Партія “Фідес” контролюватиме 133 мандати – мінімальну кількість голосів для зміни конституції країни.
Варто зауважити, що цю перемогу партії Віктора Орбана забезпечили переважно депутати-мажоритарники, а не партійне голосування. У голосуванні за партійними списками “Фідес” підтримали 48,51% виборців, – повідомляє Центрвиборчком.
Натомість за мажоритарною системою кандидати від “Фідес” перемогли в 91 зі 106 округів. Партія влади дістала перемогу в усіх регіонах країни за винятком столиці. У Будапешті партія влади взяла лише 6 з 18 округів. Також альтернативні кандидати перемогли у трьох округах за межами столиці.

Результати голосування в округах, графіка “Magyar Nemetz”
За результатами виборів на другому місці опинилась праворадикальна партія “Йоббік” із 25 мандатами. Лівоцентристи з “MSZP” отримали 20 мандатів, “LMP” – 8, ще три партії: “Independent”, “Together” і “MNOÖ”– по одному мандату.
Вибори пройшли за аномально високої явки, яка склала 69,5% – майже на 8% більше, ніж на минулих. Потік бажаючих проголосувати був таким, що деякі дільниці працювали ще понад три години після планового часу свого закриття.
Опісля Верховний суд Угорщини анулював голоси 4 тисяч закордонних виборців, які голосували поштою, через що партія угорського прем’єра Віктора Орбана “Фідес” втратила один мандат. Про це йдеться у повідомленні на сайті угорського уряду. Верховний суд визнав недійсними голоси 4 тисяч закордонних угорців, оскільки вони надіслали бюлетені в нестандартних конвертах або ж конверти були пошкоджені. В результаті партія “Фідес” втратила свій 134-й мандат у парламенті. Втім, вона і надалі матиме дві третини мандатів у новому парламенті. Рішення Верховного суду оцінив і Конституційний суд, назвавши його незаконним. Однак можливості оскаржити це рішення немає.