Президент Польщі пообіцяв провести конституційний референдум у листопаді

Президент Польщі Анджей Дуда пообіцяв провести в країні консультаційний референдум щодо внесення змін до Конституції 10 і 11 листопада. Про це передає газета “Wyborcza”.
“Я внесу до Сенату відповідне подання, аби консультаційний референдум щодо Конституції, де всі поляки зможуть висловити свою думку з приводу майбутнього устрою Польщі щодо того, що вони хочуть і чи хочуть цього, відбувся у ці великі дні – 10-11 листопада цього року”, – заявив Дуда.
За словами президента, поляки заслуговують на “необхідні зміни в конституцію” або навіть “новий” основний закон. Дати референдуму Дуда підтвердив у своїй промові, яку він виголосив з нагоди свята Конституції 3 травня.
“Після майже 30 років після відновлення суверенітету ми заслуговуємо на те, щоб замислитися над конституцією, а якщо потрібно, щоб ми внесли в неї необхідні зміни чи зробили нову. Для того, щоб поляки мали суверенну, сильну державу, зі справедливими судами, чесною адміністрацією, чесною владою”, – сказав президент.
Зазначимо, що у Польщі вже кілька років ведеться дискусія про необхідність змін до Конституції, різні політичні сили пропонують свої версії.
Зокрема на референдумі, можливо, буде вирішуватися, чи повинна польська конституція мати пріоритет перед законодавством ЄС, про що раніше говорив Дуда.