Ірландці на референдумі підтримали зміни до Конституції щодо легалізації абортів

Законодавство Ірландії про аборти – одне з найжорсткіших у світі. Аборти в країні не дозволялися за жодних випадків. Із 1983 року було фактично заборонено проведення абортів. Відтоді понад 170 тисяч ірландських жінок зробили аборти у закордонних клініках.
Починаючи З 2014 року і до референдуму, в Ірландії аборт був можливий лише тоді, коли життя жінки знаходиться під загрозою. Але не у випадку зґвалтування, інцесту або смертельної аномалії плоду.
Законодавство, яке дозволяє провести цей референдум, було підтримано голосуванням у верхній палаті парламенту Ірландії (Сенад Ерен) 28 березня.
Ініціатором референдуму став уряд Ірландії. Прем’єр країни Лео Варадкар, який виступає за легалізацію абортів, назвав референдум шансом, який трапляється раз на покоління.
У підсумку більшість мешканців Ірландії проголосували на референдумі за лібералізацію абортів, свідчать офіційні результати підрахунку голосів. Про це повідомляє BBC.
Зазначається, що легалізацію абортів підтримали 1 мільйон 429,98 тисяч учасників референдуму (66,4%). Проти легалізації абортів виступили 723,63 тисячі ірландців (33,6%).
На референдумі в ірландців запитували, прагнуть вони змінити чи залишити у силі частину Конституції, відому як Восьму поправку, яка прирівнює право на життя ненародженої дитини до права на життя вагітної жінки.