Парламентські вибори у Великій Британії

3 травня у Великій Британії розпустили парламент. Внаслідок цього 8 червня пройшли вибори до парламенту країни 57-го скликання. Британці обрали в цілому 650 депутатів до нижньої палати парламенту Великої Британії, тобто від Палати громад. Дострокові парламентські вибори у Великій Британії стали необхідними після того, як країна оголосила про вихід з Євросоюзу (Brexit) і парламент виявився розділеним щодо цього питання. Нагадаємо, 23 червня 2016 року у Британії відбувся референдум щодо членства країни в ЄС, де 51,9 % виборців висловилися за вихід з Євросоюзу. Тоді новим прем’єром стала Тереза Мей.
Щоб сформувати більшість у Палаті громад, одна партія повинна вибороти 326 місць. Основна боротьба розгорнулася між Консервативною партією нинішнього прем’єр-міністра Великобританії Терези Мей і Лейбористською партією.
Тож, зважаючи на результати, Консервативна партія не має більшості у новому парламенті, адже консерватори отримали 312 місць, втративши порівняно з попередніми виборами 11 мандатів. Сама Мей виграла вибори у місті Мейденхед і переобралась до парламенту на позачергових виборах. Лейбористам дісталися 259 місць – на 28 більше, ніж у них було раніше, у ліберал-демократів 12 місць, а у Шотландської національної партії – 34.
Явка на цьогорічних парламентських виборах у Великобританії становила 69% і це найвищий показник за останні 20 років.