Зеленський про вуличні затримання ТЦК: Це абсолютно неправильно

Президент назвав неправильним, коли українців хапають на вулицях і силою доставляють у ТЦК і СП. Міністр оборони розповів про незаплановані перевірки військкоматів у регіонах – фіксують багато порушень.
Президент України Володимир Зеленський назвав неправильними дії, коли чоловіків “відловлюють” на вулицях і силою доставляють до територіальних центрів комплектування (ТЦК) і соціальної підтримки (військкоматів). Про це він сказав в інтерв’ю німецькому суспільному мовнику ARD, опублікованому в понеділок, 29 січня.
“Так, є випадки, і дуже неправильно, коли представники військкоматів ходили по вулицях і шукали хлопців, які не приходили до військкоматів. Так, такі випадки є. Чи це правильно? Абсолютно ні. Вони не повинні цього робити. Тому я й попросив наших військових і депутатів, коли вони будуть готувати законопроєкт (про мобілізацію. – Ред.), щоб не було шансів ходити по вулицях”, – сказав він.
За словами Зеленського, сьогодні є “можливості застосування діджитал-формату тощо”.
“Ми живемо в час цифровізації, тим більше, ми дуже цифровізована країна. Ми налагодили цей процес – і під час пандемії, і під час війни”, – сказав він, додавши, що не є проблемою “вирішити це питання сучасно”.
Своєю чергою, міністр оборони України Рустем Умєров повідомив про проведення незапланованих перевірок ТЦК у регіонах.
“Фіксуємо багато порушень. Команда міноборони працює над тим, щоб системно виправити всі недоліки”, – зазначив він у дописі у Facebook.
Нагадаємо, що влітку 2023 року після низки корупційних скандалів у ТЦК провели сотні обшуків, відкрили понад сотню кримінальних проваджень та оголосили десятки підозр, а Зеленський звільнив усіх обласних військкомів.
Джерело: DW