Суд у Франції залишив в силі вирок експрезиденту Саркозі

Ніколя Саркозі програв апеляцію у справі про незаконне фінансування передвиборної кампанії 2012 року.
Паризький апеляційний суд у середу, 14 лютого, підтвердив обвинувальний вирок колишньому президенту Франції Ніколя Саркозі у справі про незаконне фінансування передвиборної кампанії у 2012 році.
Водночас Саркозі домігся пом’якшення покарання. Суд першої інстанції у 2021 році призначив йому рік ув’язнення, тоді як апеляційний суд дозволив половину цього терміну відбути умовно. Однак залишається малоймовірним, що Саркозі потрапить до в’язниці, оскільки такі короткі терміни у Франції зазвичай відбуваються у вигляді домашнього арешту з електронним контролем, зазначає агенція AFP.
Таким чином суд підтвердив, що партія UMP, очільником якої був Саркозі, співпрацювала з фірмою зі зв’язків з громадськістю Bygmalion, щоб приховати справжню вартість його виборчої кампанії з переобрання на посаду президента у 2012 році. За даними прокурорів, Саркозі витратив майже 43 мільйони євро на свою кампанію 2012 року – майже вдвічі більше, ніж дозволені 22,5 мільйона євро.
Захист Саркозі заявив, що оскаржить рішення апеляційної інстанції у Верховному суді. “Ніколя Саркозі не винний у тому, в чому його звинувачують”, – заявили його адвокати. У справі, крім Саркозі, фігурують ще 13 людей. Серед них – члени партії UMP, бухгалтери та керівники компанії Bygmalion. Їх було визнано винними за різними звинуваченнями – від підробки документів і шахрайства до співучасті в незаконному фінансуванні виборчої кампанії.
У 2025 році Саркозі постане перед судом за звинуваченнями у фінансуванні своєї президентської кампанії 2007 року за гроші покійного лівійського диктатора Муамера Каддафі.
Нагадаємо, у березні 2021 року суд визнав винним Саркозі в іншій справі – про корупцію. Саркозі був президентом Франції з 2007 до 2012 року.
Джерело: DW