У Португалії розпочались дострокові парламентські вибори

Дострокові вибори в Португалії призначили через корупційний скандал з прем’єр-міністром країни. За більшість в парламенті змагаються соціалісти і консерватори.
У Португалії в неділю, 10 березня, розпочалися дострокові парламентські вибори. Виборчі дільниці відкрилися о 8 годині ранку і закриються о 19 годині вечора на материковій частині Португалії та на годину пізніше на Азорському архіпелазі. Результати виборів очікуються близько опівночі.
Близько 10,8 мільйона виборців мають обрати 230 членів Асамблеї республіки, парламенту Португалії. Президент країни Марселу Ребелу де Соуза призначив голосування в листопаді після того, як прем’єр-міністр Антоніу Кошта подав у відставку на тлі корупційного скандалу і залишився на посаді в якості виконувача обов’язків.
Майже всі опитування пророкують консервативному альянсу “Демократичний альянс” на чолі з Луїшом Монтенегро незначну перемогу над соціалістичною партією (Partido Socialista, PS), що перебуває при владі вже понад вісім років, на чолі з Педру Нуну Сантушем, зазначає агенство dpa.
Однак жоден з двох основних суперників не зможе досягти абсолютної більшості, яку на початку 2022 року здобули соціалісти. Тому, ймовірно, буде надзвичайно складно сформувати уряд у найближчі тижні, припускають у dpa. Переможець виборів, ймовірно, в будь-якому випадку буде змушений покладатися на домовленості з меншими партіями. Однак ні Монтенегро, ні Сантуш не хочуть вести переговори з партією “Досить” (“Chega”), яка вважається правою популістською партією. Згідно з опитуваннями, партія колишнього телевізійного спортивного коментатора Андре Вентури отримає значний приріст голосів і покращить свій результат з семи до 15-20 відсотків.
Парламентські вибори затьмарені кількома корупційними скандалами, в тому числі в державній авіакомпанії TAP і в літієвих і водневих проєктах, а також іншими соціально-економічними проблемами, такими як дефіцит житла та інфляція, які особливо сильно б’ють по Португалії, країні з низькою середньою заробітною платою, зазначає dpa.
Джерело: DW