Перша православна країна легалізувала одностатеві шлюби

Греція дозволила одностатевим парам укладати шлюби та всиновлювати дітей.
Грецький парламент узаконив цивільні шлюби для одностатевих пар. “За” закон проголосували ввечері 15 лютого 176 депутатів з лівих партій – як з коаліції, так і з опозиції. Проти були 76, утрималися двоє, не прийшли на голосування 46 – з трьох невеликих правих партій і комуністичної партії.
Греція стала першою православною християнською країною, яка легалізувала одностатеві шлюби, зауважують агентства АР і dpa. Домінуюча в країні Грецька православна церква виступила проти закону.
Під час дводенних дебатів у парламенті перед його будівлею зібралися десятки прихильників реформи, які голосно аплодували та обіймалися після оголошення результатів голосування, а неподалік протестували противники закону, тримаючи в руках молитовники та ікони.
Документ розробив уряд прем’єр-міністра Кіріакоса Міцотакіса. Після його схвалення парламентом він заявив, що Греція “пишається тим, що стала 16-ю країною Європейського Союзу, яка законодавчо запровадила рівність шлюбів”. “Це віха для прав людини, яка відображає сучасну Грецію – прогресивну та демократичну країну, яка пристрасно віддана європейським цінностям”, – сказав прем’єр.
Згідно з новим законом, одностатеві пари матимуть такі ж права та обов’язки, як і гетеросексуальні, включно з батьківськими правами. Їм дозволятиметься всиновлювати дітей, але заборонятиметься використовувати сурогатних матерів.
Одностатеві цивільні партнерства дозволені в Греції з 2015 року, але це надавало юридичну опіку лише біологічним батькам дітей у цих стосунках. Опитування громадської думки свідчать, що більшість греків підтримують узаконення весіль для одностатевих пар, але виступають проти сурогатного материнства для чоловічих пар.
Захисники ж прав ЛГБТК+ критикували обмеження сурогатного материнства, як і відсутність будь-яких положень для трансгендерних людей у законі.
Джерело: DW