Ізраїль оголосив президента Бразилії Лулу персоною нон грата

Ізраїль оголосив президента Бразилії Лулу персоною нон грата після того, як той порівняв військову операцію в Секторі Гази з масовим вбивством європейських євреїв за наказом Гітлера.
Ізраїль оголосив президента Бразилії Луїса Інасіу Лулу да Сілва персоною нон ґрата після того, як той порівняв військову операцію в Секторі Гази з масовим вбивством європейських євреїв за наказом Гітлера. Про це у понеділок, 19 лютого, заявив міністр закордонних справ Ізраїлю Ісраель Кац, передає Guardian.
“Ми не забудемо і не пробачимо. Це серйозна антисемітська атака. Від мого імені та від імені громадян Ізраїлю – скажіть президенту Лулі, що він персона нон грата в Ізраїлі, доки він не забере свої слова назад”, – заявив Кац.
18 лютого на саміті Африканського союзу в столиці Ефіопії Аддіс-Абебі Лула порівняв поточну ізраїльську військову кампанію в Газі, спровоковану атаками палестинської терористичної організації ХАМАС, з Голокостом.
“Те, що відбувається з палестинським народом у Газі, ніколи не траплялося в історії. Точніше, це вже відбувалося: коли Гітлер вирішив убити євреїв”, – заявив Лула.
Прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху назвав слова президента Бразилії “ганебними”.
Джерело: DW