Загибель мігрантів в Італії: Єврокомісія закликає до реформи надання притулку

Через загибель мігрантів внаслідок катастрофи човна на узбережжі Італії президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн закликає реформувати систему надання притулку.
Президентка Європейської Комісії Урсула фон дер Ляєн (Ursula von der Leyen) закликала досягти прогресу в реформуванні правил надання притулку в Європейському Союзі. Про це вона заявила у неділю, 26 лютого, після смерті мігрантів унаслідок катастрофи човна в Італії.
“Я глибоко засмучена жахливою аварією човна біля берегів Калабрії. Загибель невинних мігрантів, внаслідок цього, є трагедією. Ми всі разом повинні подвоїти наші зусилля щодо Пакту про міграцію та притулок і Плану дій щодо Центрального Середземномор’я”, – написала вона у Twitter.
Прем’єр-міністерка Італії Джорджа Мелоні висловила “глибоку скорботу” через катастрофу мігрантського судна та пообіцяла зупинити нелегальну морську міграцію, щоби запобігти новим трагедіям.
“Уряд прагне запобігти виїзду (мігрантів), а з ним і розгортанню цих трагедій, і буде продовжувати робити це, перш за все, вимагаючи максимальної співпраці з країнами виїзду і походження”, – ідеться в її заяві.
Човен з мігрантами розбився об скелі через погодні умови біля містечка Стеккато-ді-Кутро на південному узбережжі Італії рано вранці 26 лютого. Внаслідок цього загинули щонайменше 59 людей, у тому числі немовля. 20 осіб госпіталізували. Загалом на борту човна перебували близько 140-150 осіб.
Інформаційна агенція Adnkronos пише, що ці мігранти прибули з Ірану, Пакистану та Афганістану, а агенція ANSA повідомляє, що вони були представниками Ірану, Іраку, Афганістану та Сирії.
За даними Міжнародної організації з міграції, з 2014 року в центральному Середземномор’ї загинули або зникли безвісти понад 20 тисяч осіб. Лише торік цей показник становив 2367. Італія є однією з основних країн, до якої намагаються потрапити морським шляхом мігранти з Африки та Близького Сходу.
Джерело: DW