Туркменістан: завершилося голосування на дострокових виборах президента

У Туркменістані, де у суботу, 12 березня, проходять дострокові президентські вибори, завершилося голосування, виборчі дільниці закрилися, повідомляє агенція AFP.
За дві години до закриття дільниць виборчі органи Туркменістану повідомляли про явку у 93 відсотки.
У перегонах брали участь дев’ять кандидатів на посаду глави держави. Втім, більшість оглядачів переконана, що новим президентом стане син Бердимухамедова – Сердар. У своїй передвиборчій програмі він пообіцяв продовжити курс розвитку країни, обраний його батьком.
Проведення позачергових виборів у лютому ініціював сам Гурбангули Бердимухамедов, заявивши про намір поступитися посадою молодому керівнику. На думку аналітиків, таким чином 64-річний політик, який перебуває біля влади 15 років, хоче передати владу своєму синові. За собою глава Туркменістану залишить посаду очільника верхньої палати парламенту.
Торік Туркменістані вперше перейшов на двопалатну систему парламенту. Аналітики пов’язують це із передачею влади від Гурбангули Бердимухамедов до його єдиного сина – Сердара. Зараз той є віцепрем’єром Туркменістану, раніше Сердар Бердимухамедов працював заступником МЗС країни, а також був міністром промисловості та будівництва.
Туркменістан – країна у Центральній Азії, що має четверті у світі записи природного газу. Держава посідає останні місця у рейтингах свободи слова та преси. Наприклад, у 2021 році Туркменістан посів 178 місце зі 180 країн рейтингу свободи слова за версією організації “Репортери без кордонів”. Гурбангули Бердимухамедов прийшов до влади в Туркменістані у 2006 році, після смерті свого попередника Сапармурата Ніязова.
Джерело: DW