Прем’єр Хорватії вибачився за слова президента про членство України в НАТО

Прем’єр-міністр Хорватії Андрей Пленкович вибачився перед українцями за слова президента країни Зорана Мілановича про те, що Україні “не місце в НАТО”.
Про це йдеться у заяві прем’єра у Twitter-сторінці хорватського уряду.
“Враховуючи те, що в Україні наших солдатів немає, а контингент, який перебуває у Польщі, вже повернувся, я не знаю, яких саме військових має намір вивести президент”, – йдеться у дописі політика ввечері вівторка, 25 січня.
Прем’єр додав, що заява президента про корупцію в Україні не відображає позицію Хорватії та від імені уряду попросив вибачення перед українцями “за такі вигадки”.
У вівторок, 25 січня, Зоран Міланович заявив, що Україні “не місце в НАТО” через корумпованість. Про це повідомило хорватське виданняDnevnik .
“Україні не місце в НАТО. Коли Україна змінила владу, тоді цей рух, який не був демократичним, був переворотом, під час якого було вбито 50 людей”, – сказав він.
А відповідаючи на запитання, як Загреб відреагує на ескалацію ситуації в Україні з огляду на загрозу російського вторгнення, президент Хорватії відповів: “Ми не будемо мати з цим нічого спільного. Якщо буде ескалація, виведемо (з регіону – Ред.) останнього хорватського солдата”.
Слова Мілановича обурили українську сторону. У зв’язку з цим Міністерство закордонних справ України викликало посла Хорватії в Україні Аніцу Джамич.
У МЗС наголосили, що твердження Мілановича про протести на Майдані незалежності в Києві 2014 року ображають пам’ять українців та іноземців, які загинули під час сутичок з силовиками.
“Заяви Зорана Мілановича ретранслюють наративи російської пропаганди, не відповідають послідовній офіційній позиції Хорватії на підтримку суверенітету та територіальної цілісності України”, йдеться в офіційному коментарі українського МЗС.
Відомство додало, що такі слова політика завдають шкоди двостороннім відносинам та підривають єдність ЄС і НАТО в умовах безпекових загроз в Європі.

Джерело: DW