Ексканцлерка Німеччини Меркель відмовилася обійняти посаду в ООН

Колишня канцлерка Німеччини Анґела Меркель (Angela Merkel) відхилила пропозицію генерального секретаря ООН Антоніу Гутерріша обійняти керівну посаду в одній із структур організації. Минулого тижня ексканцлерка провела телефонну розмову з генсеком ООН, подякувала йому і сказала, що не прийме пропозицію, повідомили в офісі Меркель у середу, 19 січня, на запит інформаційного агентства dpa.
За даними агентства, йшлося про місце голови консультативної ради з глобальних суспільних благ, які могли б послужити на користь всього людства. Серед компетенцій цього органу мають бути питання міжнародного регулювання, зокрема, у сфері торгівлі чи безпеки польотів.
Меркель очолювала уряд ФРН із 2005 по 2021 рік. Вона не висувала свою кандидатуру на виборах до Бундестагу 2021 року та не обіймає жодної політичної посади в Німеччині. Незадовго до того як залишити посаду глави німецького уряду, Меркель сказала в інтерв’ю DW, що не збирається більше займатися політикою. “Я не вирішуватиму політичні конфлікти – я займалася цим багато років: 16 років на посаді федерального канцлера, – вказала вона. – Зараз я ще не знаю, чим займуся. Я вже говорила: спочатку я трохи відпочину, а потім подивимося, що спаде мені на думку”.
Джерело: DW