У відповідь на санкції ЄС: Китай заборонив в’їзд європарламентарям

У відповідь на запровадження санкцій з боку Європейського Союзу уряд в Пекіні у понеділок, 22 березня, оголосив про заборону на в’їзд до Китаю низки євродепутатів і вчених з Німеччини та інших країн ЄС. Як повідомляє агенція AFP, санкції запроваджено проти євродепутатів з Німеччини Райнгарда Бютікофера (Reinhard Bütikofer) і Міхаеля Ґалера (Michael Gahler). Також під санкції потрапив Німецький Інститут досліджень Китаю Меркатора в Берліні.
Загалом санкції запроваджено проти десятьох політиків і вчених, а також чотирьох організацій з ЄС. Як повідомили у МЗС Китаю, вони “завдають серйозної шкоди суверенітету та інтересам Китаю і навмисно поширюють брехню і неправдиву інформацію”.
Тим особам, які опинились під санкціями, а також їхнім родичам буде заборонений в’їзд до Китаю, а також в спеціальні адміністративні зони Гонконгу і Макао. Крім того, пов’язані з ними компанії та організації не повинні вести бізнес з Китаєм.
У МЗС Китаю також зазначили, що ЄС повинен утриматися від того, щоб “повчати інших щодо прав людини” і втручатися у “внутрішні справи Китаю”.
У свою чергу у МЗС Німеччини повідомили, що федеральний уряд взяв до відома реакцію Китаю.
Як повідомлялося, вранці 22 березня Рада Євросоюзу запровадила санкції щодо 11 осіб і чотирьох організацій з Росії, Китаю та кількох інших країн за їхню причетність до грубих порушень прав людини.
Санкції щодо чотирьох осіб і однієї організації з Китаю запровадили за порушення прав уйгурів у провінції Сіньцзян. Це, зокрема, партійні чиновники та високопосадовий очільник силових структур у цьому регіоні.
Як зазначає агенція AFP, це перші санкції ЄС проти Китаю за порушення прав людини з часів придушення протестів на площі Тяньаньмень у Пекіні в 1989 році.

Джерело: DW