Президентські вибори в Чехії

У другому турі президентських виборів у Чехії, який проходив 26-27 січня, переміг чинний глава держави Мілош Земан. За результатами підрахунку, Земан отримав 51,4 відсотка голосів. Його суперник, науковець Їржі Драгош здобув 48,6 відсотка. Інтерес виборців до голосування виявився вищим, ніж два тижні тому у першому турі і, за попередніми даними, вищий, ніж на виборах 5 років тому. Явка виборців перевищила 65%.
У першому турі президентських виборів перемогу здобув Земан, якого підтримали 38,6 відсотка виборців. Драгош здобув голоси 26,6 відсотка громадян, які прийшли на виборчі дільниці. Чинний глава держави відомий своєю різкою критикою політики Європейського Союзу щодо біженців та квот на розподіл біженців, а також симпатіями до Росії. Він, зокрема, закликав до скасування санкцій, накладених Євросоюзом на РФ через анексію Криму. Колишній голова чеської академії наук Драгош також відкидає квоти на розподіл біженців у ЄС, проте висловлює проєвропейські погляди та закликає до глибшої євроінтеграції.
Президент Чехії призначає голову центрального банку та суддів, а також обирає політика, який формує уряд. Нагадаємо, що 17 січня подав у відставку уряд країни під керівництвом Андрея Бабіша.