Президент Перу подав у відставку між двома спробами імпічменту

Peruvian presidential candidate Pedro Pablo Kuczynski, accompanied by his wife Nancy Lange (L), gives a speech to the press after Peru’s electoral office ONPE said that he won more votes than Keiko Fujimori in the country’s cliffhanger presidential election in his headquarters in Lima, Peru, June 9, 2016. REUTERS/Janine Costa
24 березня Конгрес Перу більшістю голосів прийняв відставку президента країни. “Приймається відставка і оголошується звільнення з посади президента республіки – пана Педро Пабло Кучинського, 105 голосів “за”, 11 “проти” і четверо утрималися”, – йдеться в повідомленні конгресу. Згідно з конституцією Перу пост глави держави тепер перейде до першого віце-президента Мартіну Віскарра.
Напередодні Кучинський оголосив про рішення покинути свій пост, не чекаючи голосування в парламенті з питання про імпічмент. Він пояснив, що прийняв таке рішення на тлі сформованої в країні “некерованої обстановки, яка не дозволяє йти вперед”. Голосування щодо імпічменту мало відбутися того ж тижня. Голосування з питання імпічменту мало відбутися на тлі звинувачень в тому, що президент збрехав конгресу, щоб приховати свої зв’язки з бразильською будівельною компанією Odebrecht, замішаною в корупційному скандалі, який торкнувся значної частини Латинської Америки. Голосування щодо імпічменту президента Перу вже проходило в грудні 2017 року, тоді за відсторонення президента проголосувала недостатня кількість депутатів.