Парламентські вибори в Угорщині

8 квітня 2018 року відбулись парламентські вибори в Угорщині – перші після прийняття нової Конституції. Правляча угорська партія “Фідес” за результатами виборів забезпечила собі ще один депутатський мандат і контролюватиме 134 місця у парламенті. На другому місці – праворадикальна партія Йоббік із 25 мандатами. Лівоцентристи з MSZP отримали 20 мандатів, LMP – 8, ще три партії: Independent, Together і MNOÖ – по одному мандату. Парламентські вибори в Угорщині пройшли за аномально високої явки, яка склала 69,5% – майже на 8% більше, ніж на минулих виборах. Потік бажаючих проголосувати був таким, що деякі дільниці працювали ще понад три години після планового часу свого закриття.
Фідес-ХДНП з 2/3 місць у парламенті матиме достатньо голосів для внесення змін до Конституції (хоча 2/3 місць партія також отримувала і на обидвох попередніх виборах, що дозволило у 2013-му внести до основного закону зміни, які критикували в ЄС та США, а угорський Конституційний Суд визнав їх неконституційними). Крім того, така перемога дозволяє Віктору Орбану залишатися прем’єр-міністром вже третій термін поспіль, а загалом (якщо врахувати його прем’єрство з 1998 до 2002 року) це вже його четверта прем’єрська каденція.
Виборча система Угорщини діє сьогодні за складними правилами. Обирають 199 депутатів, 106 з них – у одномандатних округах, де достатньо набрати просто більшість голосів. Ще 93 – за пропорційною системою, тобто – за партійним списками. Члени угорських нацменшин із сусідніх країн, які зберегли паспорт Угорщини, також можуть віддати свій голос за партійний список, зокрема поштою.