Питання подвійного громадянства

До порядку денного Верховної Ради включено законопроект № 6175 від 13 березня 2017 року про внесення змін до Закону України «Про громадянство України» щодо реалізації права змінити громадянство, поданий Президентом України Петром Порошенком. Законопроект визначено ним як невідкладний.
Відповідно до проекту закону, громадянин України, який добровільно набув громадянство іншої держави, автоматично надав згоду на припинення громадянства України.
Також встановлюються нові додаткові підстави для втрати громадянства України:
– використання громадянином України виборчого або іншого права, яке йому надає іноземна держава або виконання обов’язків, які на нього покладає іноземне громадянство;
– використання громадянином України паспорта іноземної держави під час виїзду з України або в’їзду в Україну, або на території України, що зафіксовано прикордонниками;
– також громадянства України позбавлятимуть, якщо українець протягом 2 років з моменту набуття громадянства не подав у паспортний стіл України виданого іноземною державою документа про припинення іноземного громадянства.
Громадяни України, які на день набуття чинності законом матимуть паспорти іноземних держав, будуть зобов’язані протягом 6-місячного строку припинити іноземне громадянство та подати свої паспорти іноземних держав до уповноважених органів України.
Законопроект стосується тільки добровільного набуття громадянства інших країн та не поширюється на українських громадян в Криму та інших окупованих територій, тому що там «про добровільність мова не йшла».